Automatyzacja produkcji i budowa maszyn

Firma Automationstechnik jest dostawcą stanowisk i linii do automatyzacji procesów montażu realizowanych na specjalne zamówienie Klienta poprzez projekt, wykonawstwo, montaż, uruchomienie oraz serwis. Rozwiązania są skierowane w większości dla branży samochodowej, produkowane na urządzeniach oraz liniach montażowych podzespoły odpowiadają między innymi za bezpieczeństwo kierującego samochodem oraz pasażerów.

Automationstechnik realizuje również rozwiązania dla pozostałych branż przemysłowych takich jak RTV i AGD, producentów elektrotechniki użytkowej, okuć okiennych, transportu w przemyśle spożywczym. Zastosowane w rozwiązaniach systemy transportowe firmy Bosch Rexroth ( przenośniki paletowe – pasowe, łańcuchowe) razem z kompletnym systemem aluminiowych profili montażowych i elementów złącznych zdobyły uznanie u Klientów .

Projektowanie

Projektowanie przy użyciu najnowszego oprogramowania, doświadczona kadra inżynierska, wizualizacja 3D

Wykonawstwo

Wykonawstwo urządzeń w oparciu o dokumentację techniczną, zgodnie z wymaganiami Klienta oraz uzgodnionym harmonogramem.

Serwis

Automationstechnik świadczy usługi serwisowe gwarancyjne oraz pogwarancyjne. Dodatkowo świadczy usługi w zakresie relokacji maszyn i linii technologicznych na terenie Polski i Europy

Satysfakcja Klienta

Wdrożony system ISO 9001:2015 gwarantuje spełnienie oczekiwań Klientów.

Mapa wdrożeń, partnerów i oddziałów

Mapa wdrożeń, partnerów i oddziałów

Realizacje

System transporterów łańcuchowych

Firma Automationstechnik Sp. z o. o. dostarczyła do czołowego polskiego producenta artykułów spożywczych linię transportową zbudowaną
z modułowego systemu transporterów łańcuchowych.
Nie bez przyczyny wybór padł na rozwiązanie firmy Bosch Rexroth - obecnego lidera na rynku w dziedzinie przemieszczeń artykułów spożywczych,
gdzie szczególnie istotnym elementem jest przetransportowanie gotowego artykułu z obszaru produkcyjnego do strefy pakowania.

System transportowy VarioFlow S firmy Bosch Rexroth został stworzony do zastosowań w branży spożywczej, w której obowiązują surowe wymagania związane z utrzymaniem czystości. W pierwszej kolejności przewagę systemu VarioFlow S stanowią budowa modułowa oraz szybkość montażu. Dodatkową zaletą jest bezobsługowość - praktycznie w trakcie całego okresu użytkowania. Odmiana systemu w wersji nierdzewnej znajdzie zastosowanie w środowisku ultra-clean oraz wszędzie tam, gdzie występuje bezpośredni kontakt z żywnością.
Łańcuchy transportowe są dostępne o szerokości od 80mm do 320mm co powoduje, że system może sprawdzić się w większości zakładów produkcyjnych.

Linia zbudowana przez firmę Automationstechnik to ciągi transporterów, które po odebraniu zapakowanych produktów, transportują je do obszaru pracy kartoniarek. Nasi inżynierowie uznali że najlepszym do tego celu będzie system łańcuchowy VarioFlow S o szerokości łańcucha 320 mm. Łańcuch został wykonany z POM który jest materiałem zgodnym z wymogami FDA, UL, BFR, FMVSS. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest transport wznoszący, łańcuchy posiadają specjalne nakładki zapobiegające wypadnięciu opakowania foliowego.

Za prawidłowe prowadzenie produktu na przenośniku odpowiadają burty boczne wykonane ze stali nierdzewnej. Zabezpieczają one torebki na całej długości linii. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami linia uzyskała wymaganą przez Klienta wydajność 70 szt./min przy prędkości liniowej transporterów 33 m/min.

Nasi partnerzy wykonawczy

Indie Indie Meksyk Meksyk Korea Południowa & Chiny

Zaufali nam

Ilustracja

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Podaj swoje imię i nazwisko
  Podaj swój adres e-mail
  Podaj swój numer telefonu
  Podaj temat wiadomości
  Podaj załącznik
  Podaj treść zapytania

  Administratorem danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Automationstechnik Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Rzemieślniczej 20A, 30-363 Kraków. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce Prywatności.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Automationstechnik Sp. z o. o. informacji handlowo-marketingowych, poprzez urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS) także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, wybierając jako formę kontaktu:

  Podaj poprawną odpowiedź
  Home home Kontakt kontakt
  Oferta handlowa oferta